Łomianki

 Centrum Kultury w Łomiankach
 ul. Wiejska 12a

 05.03.2017

 15:00
 

Przedsięwzięcie jest projektem edukacyjnym skierowanym do dzieci od 4 roku życia. Akademia składa się z cyklu spotkań z polskimi podróżnikami, odkrywcami i naukowcami, popularyzującymi swoje pasje w programach telewizyjnych i audycjach radiowych. Wykładowcy Akademii to autorzy artykułów w prestiżowych czasopismach podróżniczych oraz autorzy i wydawcy książek o tej tematyce. Podczas spotkań z dziećmi wykorzystują autorskie zdjęcia, filmy, nagrania dźwiękowe i egzotyczne eksponaty przywiezione z podróży.

Program Akademii ma patronat National Geographic i Elżbiety Dzikowskiej.

Gosia Zdziechowska - dziennikarka, podróżniczka, blogerka. Autorka książki „Zwierzaki podróżniczki Gosi”.

Od wielu lat z miłości do zwierząt i chęci pomocy im, przemierza świat, aby pracować jako wolontariuszka w sierocińcach i ośrodkach rehabilitacyjnych dla dzikich zwierząt. Odwiedziła m.in.Australię, Boliwię, Brazylię, RPA, Chiny, gdzie pracowała z ponad 60 rodzajami ssaków od wielkich kotów (lamparty, gepardy, jaguary, pumy), przez małpy (czepiaki czarne, kapucynki, wyjce), niedźwiedzie andyjskie, pandy, koale,tapiry, lisoszakale, pakaranę, kapibary, mrówkojady, nosorożce, żyrafy, miodożery, karakale, kangury czy wilki. Jej teksty o podróżach i wolontariacie ukazały się m.in. w NationalGeographic Traveler, Kaleidoscope, Onecie. O jej pasji i podróżach rozpisują się m.in. Daily Mail, ChinaDaily, Onet. Wystąpiła w japońskiej telewizja NHK, „Dzień Dobry TVN”,„Pytaniu na śniadanie” oraz w wielu audycjach radiowych m.in. „Życie jakmarzenie”, „Sukces pisany szminką”, „Pasjonauci”.

"Podczas moich podróży po różnych kontynentach pracowałam z ponad 60 gatunkami ssaków. Zabiorę dzieci w podróż po niezwykłym świecie zwierząt i odkryję przed nimi wiele fascynujących tajemnic czworonogów. Dzieci dowiedzą się jaką funkcję u gepardów i wyjców pełni ogon; kto zwyciężyłby w biegu na 100 m. Usain Bolt czy gepard? Ile waży serce żyrafy oraz co wspólnego mają gepardy z graczami futbolu merykańskiego?"

W trakcie warsztatów dzieci poznają najgłośniejszego, najwyższego i najszybszego ssaka lądowego. Warsztaty uzupełnione będą ciekawymi prezentacjami multimedialnymi, zajęciami praktycznymi, zabawami.

Cele projektu:

  • rozwijanie dzięcięcej wiedzy oświecie społecznym, przyrodniczym i technicznym

  • wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez rozwijanie ciekawości, aktywności i samodzielności

  • rozwijanie świadomości ekollogicznej i przyrodniczej

  • wprowadzanie dzieci w świat wartości estetycznych

  • budowanie świadomości przynależności do grup narodowych i etnicznych oraz budowanie postawy tolerancjii dla różnorodności świata

  • motywowanie do nauki języków obcych

CZYTAJ WIĘCEJ